Přinejmenším my starší to určitě známe. Víme, jak se posílají dopisy či balíky, a to proto, že jsme je posílali už v dřívějších dobách, kdy u nás v podstatě neexistovala alternativa ke státní poště.
A tím prvním, co děláme v takových situacích, tedy když chceme něco někam poslat, je, že to pořádně zabalíme. To aby se nic ze zasílaného neztratilo, aby se tu nic nepoškodilo nebo přímo nezničilo. Protože obal je v podstatě jedinou zárukou, že to, co je v něm, přečká transport bez úhony.
Ovšem jak takovou zásilku zabalit? Klasicky, jak jsme byli zvyklí zamlada, tedy do kartonové krabice a balicího papíru, s možností to následně přelepit izolepou nebo převázat provázkem? To už dnes snad raději ani ne. Vždyť kolik má jenom tato zastaralá metoda nevýhod!
– Balení trvá strašně dlouho a čas jsou jak známo peníze.
– V krabici často zbývá kromě jejího obsahu i nevyužité místo, které se musí něčím zaplnit, aby se zásilka během přepravy neotloukala o stěny. A jak za nadměrný rozměr, tak i za hmotnost se musí přepravci platit, takže je to zbytečně dražší.
– Papír není zrovna ideální materiál. Stačí třeba i jen trocha vlhkosti a obsah může být znečištěn, poškozen nebo rovnou zničen. A s tím jsou starosti.
Takže je daleko lepší použít igelitové obálky, které jsou v mnoha ohledech daleko dokonalejší.
– Zásilka se do takové obálky vloží velice snadno.
– Obálka se pak také velice snadno uzavře.
– Vzhledem k materiálu, z něhož je tato vyrobena, nehrozí zásilce ani přeprava v dešti a nejedno další riziko znehodnocení obsahu.
– Obálka přilne k obsahu a vycpávek tak není třeba. Takže je vše třeba i o poznání lacinější.
A proto ten, kdo dnes využívá podobné služby, sází právě na igelitovou variantu obalu. Jež je ideální pro posílání textilu či tiskovin, ale logicky nejen těchto.
A igelitové obálky si můžete pořídit a používat i vy. A bude to šťastná volba.