Ceny koberců se již mnoho let drží na poměrně nízké úrovni, ale stále se jedná o nezanedbatelnou částku v rodinném rozpočtu. Obvykle si je pořizujeme na delší dobu, zpravidla se jedná o časový horizont pěti až deseti let. Důvodem k jeho výměně by však mělo být mechanické opotřebení, nikoli nečistota.
Udržovat v čistotě podlahovou krytinu z laminovaných desek, ze dřeva nebo z keramiky je sice jednodušší, ale procházet se po ní naboso je příjemné maximálně v letních vedrech. Koberec na podlaze je zkrátka stěží nahraditelný z hlediska pohodlí. A právě komfort chůze bosými chodidly po něčem měkkém a teplém je důvodem, proč se stále tento druh podlahových krytin úspěšně prodává.
A tím se ovšem dostáváme na tenký led v souvislosti s hygienou. Jistě jste již někdy zaslechli, že již po krátké době, i přes pečlivé vysávání, se na povrchu koberců začínají množit mikroorganismy, https://vtm.zive.cz/clanky/pozemske-mikroorganismy-mohou-cestovat-vesmirem-na-kosmickem-prachu/sc-870-a-190621/default.aspx a jejichž výkaly mohou způsobit zdravotní potíže, zejména různé alergie, astma, atopický ekzém apod. Dalším faktorem je zmiňovaná chůze naboso, kdy se pokožkou skrze chodidla do organismu vstřebávají nečistoty, které se pak dostávají i do krevního oběhu. Tomu bychom měli účinně bránit pravidelným čištěním, přece jen se jedná o textilní tkaninu a ta by měla být podrobena občasnému zásahu podobně, jak to provádíme s oděvy v automatické pračce.
Čištění koberců Praha 6 Úklid na míru je jednou z možností, jak chránit sebe a naše ratolesti či seniory před zdravotními dopady znečištěného koberce. Mělo by se provádět v pravidelných časových intervalech, většinou jednou nebo dvakrát ročně. Největší účinnost má pochopitelně mokrý způsob čištění, ten je však možné nasadit výhradně u syntetických vláken, což je naštěstí častější případ podlahových krytin. Přírodní vlněné a bavlněné tkaniny se musí čistit pomocí speciálního granulátu, a to šetrnějším způsobem – mnohdy je nutné čištění ruční.