Alespoň trochu zručný muž by si s něčím takovým měl poradit, zvláště tehdy, je-li na Internetu k dispozici možnost shlédnout návody doplněné fotografiemi nebo videosekvencí.
Nejobtížnější není montáž, ale překvapivě počáteční vyměřování. Musíme počítat s nerovností terénu – podlahy, stěn a stropu. Pokud je nebudeme vyrovnávat stěrkou, měli bychom si uvědomit, že stavební prvky uvnitř bytu nemusí přesně odpovídat pravému úhlu, zvláště u starších omítek a příček. Přesné vyměření s dostatečnou vůlí je podstatné, abychom necestovali do obchodu s řezivem desetkrát za sebou, což by se zbytečně prodražilo.
U zásuvek a polic nesmíme zapomenout odečíst sílu materiálu. Tím může být laminovaná dřevotříska, ta se také využívá pro tyto účely nejčastěji. Výhodou je kvalitní povrch v mnoha různých barevných dekorech, který není třeba již dále upravovat. Můžete sáhnout i po laťovce, povrchová úprava dřeva je však velice náročná jak časově, tak i finančně a rovněž po stránce estetické.
V průběhu rozvahy musíme také zvážit, zda zvolit dveře posuvné nebo otevírací na panty. Jednodušší řešení a zároveň praktičtější a vzhledově působivější je pojezd. Dnes je na trhu řada mechanismů, . Tyto pomůcky pořizujeme ještě před zakoupením desek, abychom přesně vyměřili rozměry dveří a výsuvných skříněk a také se seznámili s jejich konstrukcí a principem. Nesmíme zapomenout na celkovou hmotnost konstrukce, veškeré výsuvy mají omezenou nosnost. U pojezdů se mohou dveře vzájemně překrývat, jsou buď zavěšené, anebo se pohybují přímo ve vodicích lištách kolečky či valivými ložisky.
Všechny větší obchody s řezivem jsou vybaveny přířezovou pilou, lze tedy potřebný materiál nechat nařezat na přesný rozměr a doma pouze konstrukci smontovat, a to vodícími kolíky ze dřeva (tzv. týble), současně s vruty se zápustnou hlavou nebo tzv. konformity. Veškeré spojovací součásti lze pohodlně zakoupit v každém větším hobby marketu, případně v e-shopech.