Nejjednodušší cesta bude přes redakční systém. Asi úplně nejoblíbenějším a také nejrozšířenějším bude WordPress, kde na něm běží velké zpravodajské weby, ale i malé firemní prezentace, navíc je zdarma. Je pravdou, že když na něm budete pracovat úplně poprvé, tak se asi nestačíte divit, co všechno vám to bude nabízet za možnosti. Ovšem párkrát si to ozkoušíte a pak už budete nadšení z poměrně rozsáhlé nabídky. Nechybí česká lokalizace, velká uživatelská základna, mnoho povedených grafických témat a plug-inů.
Než začnete, tak potřebujete:
· Doména, která bude s dobře zapamatovatelným názvem. To je totiž to, co budou uživatelé vyhledávat, tudíž k tomu musí být vytvořený i odpovídající popis. Musíme si ji zaregistrovat. Pokud bude již název zabraný, tak dostanete návrh na jiné pojmenování.
· Webhosting je vlastně takové vaše úložiště tvořených webových stránek. Nejlepší je si vybrat takový, kde na jedno pouhé kliknutí si nainstalujete WordPress a je hotovo.
Pokud si vyberete doménu i webhosting u stejné společnosti, tak pak je to úplně jednoduché. Stačí vyplnit pak na příslušném serveru jméno domény a kliknout na instalaci WordPressu a během chvíle vám do mailu přijdou všechny přístupové údaje, včetně hesla. Pak už se stačí jen přihlásit a můžete prozkoumávat co dál. Během skutečně krátké doby mohou vaše webové stránky běhat po internetové síti a vy můžete být na sebe patřičně hrdí, jak jste to zvládli.
Výhod, které zde můžete napočítat je hned několik. Hned mezi ty hlavní se řadí milionová databáze různých vzhledů a témat. Ale i v tomto případu platí, že to, co je laciné, nemusí být dobré. Možná by bylo vhodnější se podívat na nabízené grafické služby a za pár korun svoje webové stránky vybavit výbornou grafikou, která bude samozřejmě čitelná na všech elektronických zařízeních. Dalším velkým plusem je obrovské množství plug-inů, které se týkají vzhledu, bezpečnosti a výkonu. WordPress je naprosto ideální pro tvorbu webových stránek.